Adım Adım Yarınlara

Mustafa Cumali Canbaz
Mustafa Cumali Canbaz

     “Annemizin yanından ayrılmazken, şimdi karşınızdayız. Okuma yazmanın yanında neler öğrendik neler. Günleri, ayları, marşımızı, annemizin değerini, babamızın kıymetini ilaahir özle anlatmak yetmez, öğrendiklerimizi göstermek gerek. Açılsın bakalım perde, neler oluyor içerde…” diyerek başlamıştı bu güzel serüvenimiz. Öyle bir maceraydı ki, ne anlatılabilir ne de duygusu tarif edilebilir. Zorlu, karmaşık duygular içinde adım attığım bu okuldan ayrılıp gitmek kadar zor olan bir şey yok şu an. Evet, gitmek ne acımasız bir kelime. Bizler ayrılık adına el sallarken geride kalan büyük bir aile, ‘’Vali Rıdvan Yenişen’’.


      4-B benim için bir sınıftan çok öteydi. Evim, yaşam alanım, her şeyimdi. Birçok duyguyu arkadaşlarımla burada birlikte yaşadık. Belki üzdüm, üzüldüm yeri geldi ama hep ders aldım, öğrendim ve en önemlisi büyüdüm artık! Şimdi kendi sayfalarımı açıp yeni şeyler yazmak için demir alıyorum bu limandan. Ama geçmişi unutmadan ve yürekten sizi, hatıraları silmeden. Belki bir sonun başındayız. Hayatımızın en tozpembe dört yılının sonunda şundan eminiz ki, yeni eğitim hayatımıza her birimiz 1-0 önde adım atacağız. Çünkü bizim temelimizde ‘’Seden ENGİNOL’’ var.


      Seden Hocam, ben şahsım adına sizin öğrenciniz olmaktan çok onurlu ve gururluyum. Dört yıldır her koşulda yanımda olan anne ve babama da, ne olursa olsun bana olan inançlarını kaybetmedikleri için çok teşekkür ederim.

 
      Öğretmenim, siz hayatıma dokunan sihirli bir el oldunuz adeta. Ne yaşanırsa yaşansın hep yanımda oldunuz. Desteğinizi hiç esirgemediniz. Şekillenmemde, bugünkü ben olmamda katkınız çok büyük. Mucizem, başarılarımın mimarı oldunuz. Yılmadan sabırla uğraştınız bizi engin bilgilerinizle donatmak için. Bu gönül yolculuğunda, her düştüğümüzde elimizden tutup kaldırdınız bizi. Siz olmasanız, biz bugün böyle donanımlı olamazdık. Tüm emekleriniz için hakkınızı helal edin. Ecdadımızın yolunda, ilmin ışığında size ve ailemize layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Önemli olan, yıllar sonra karşılaştığımızda anıların yüzümüzde hoş bir tebessüm oluşturması.


       Adım adım umutlarımıza doğru yaklaşırken yolum, yüreğim sizlerle kesiştiği için minnettarım. Hepinizi çok seviyorum. Yeriniz bende hep farklı olacak. Yolumuz, bahtımız hep açık olsun. Elveda ile değil hoş bir veda ile selamlıyorum hepinizi.

Öğrenci / Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi