MUTLU BİR EĞİTİM’E MERHABA

Bir düş, bir heyecan, bir dergiden daha ötesi “Mutlu Bir Eğitim” e-dergimiz…

Yeni yıl, yeni dönem, yeni bir başlangıç, yeni bir dergiyle okurun karşısına yeniden yenilenerek çıkıyoruz. Mutlu Bir Eğitim dijital platformu olarak bir okul ve bir ekol olma yolunda ilerliyoruz. Kısa bir süre önce yayına başlayan dergimize teveccühle yeni yeni heyecanlar yaşıyoruz. Her dergide yeniden doğuyor, gördüğümüz düşü hayra yoruyoruz.  

Çağı taşıyalar, anı yaşayanlar öğretmenlerdir. Tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur. Muallim Naci, Muallim Mahir İz, Refik Halit Karay, Ahmet Hamdi Tanpınar kalemlerini öğretmenlikleriyle besleyen ünlü yazarlardır. Bu gün de böyledir. Beşir Ayvazoğlu, Bestami Yazgan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Mustafa Kutlu,  Osman Koca ve “mutlu bir eğitim” mottosuyla sayfamıza bir birinden güzel yazılarını taşıdığımız öğretmenlerimiz bizim yazarlarımızdır. Başakşehir onlarla güzel, dergimiz onlarla daha da özel…

Öğretmenler bir toplumun aynasıdır. Eğitim aynadan yansıyanlar… Kaliteli eğitim; nitelikli öğretmen, sağlıklı iletişimdir.

Bir türkü vardır. Her türkü gibi alır bizi diyar diyar gezdirir: “Al eline kalemi, yaz başına geleni.” İnsan yazdıkça kalıcı olur, söyledikçe akıcı konuşur, bunu tecrübe ediyoruz. Bir masal olup çocuksu yanımıza merhem oluyor, bir deneme formunda gencecik dimağlara ilmek ilmek dokunuyoruz, bir türkü olup yüreklere dokunuyoruz. Biz de eğitimden yolu geçenlerle edebiyata, sanata gönül verenlerle yol yürümenin mutluğunu yaşıyoruz. Kalem erbabı öğretmenlerimiz ve yazarlarımızla bugünü yarına taşıyoruz. “Yaşamayı bileydim, yazar mıydım hiç şiir…” diyen şaire selam vererek belki de yaşamak istediklerimizi yazıyoruz. 

Başakşehir her alanda olduğu gibi eğitim, kültür, sanat, edebiyatta da adından söz ettiriyor. Nice münbit yazar, nice velüt kalem, nice zevki selim sahibi ilçemizde yaşamaktadır. Biz öğretmenler her gün yeniden öğreniyor, her gün yenileniyoruz. Birlikte okuyor, birlikte kitap değerlendiriyoruz. Eğitim bir ekip işidir. Başakşehir’de gerçekleştirdiğimiz çalışmaları, uyguladığımız özgün projeler okullarımızdan aldığımız ilhamla gerçekleşmektedir. Bu ekibin içinde olmaktan, Başakşehir’de güçlü bir kadroyla birlikte çalışmaktan ziyadesiyle memnunum.

Mutlu Bir Eğitim dergimiz her geçen gün aranan, okunan, konuşulan ve paylaşılan bir platform yapısına oturdu. Bu sayımızda özgün eserler ve özgür ifadelerle birçok öğretmen yazarımıza sayfamızda yer veriyoruz. Başakşehirli  ve Başakşehir’de olmanın farkını yaşıyoruz.  Dergimize gönül veren öğretmenlerimizi, okurlarımızı ve okullarımızı çıktığımız bu yolculuğu keyifli hale getirdikleri için kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Başakşehir büyük bir aile… Okuyan, üreten, yaşayan ve yaşadıklarını yazan bir aile… Yolculuğundan emin istikamet sahibi bir aile… Biz ise eğitim adına bu ailenin bir parçasıyız. Birlikte nice yeni sayılara…

Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürü

Ahmet ÇOŞKUN

Mutlu Bir Eğitim Dergisi

Dergi İmtiyaz Sahibi

Başakşehir Millî Eğitim Müdürlüğü Adına;

Ahmet ÇOŞKUN


Yazı İşleri Müdürü

İbrahim DEMİRAL


Editör

Zübeyde AVCI ANKARALI


Danışma Kurulu

Ahmet YAPICI

Emir Ali ÇEVİRME

    Fatma Hazan TÜRKKOL

Hilal ATICI

Neşe MISIROĞLU

 

Yayın Kurulu

   Enise OLUKCU

   Gülten DEMİR BİLEN

    Kübra AKGÜN

 

Görsel Tasarım

  Bedirhan ÇOLAK